Kolotoč

Autor: Eva Žáková | 29.8.2015 o 9:42 | Karma článku: 2,59 | Prečítané:  225x

Tak ma napadlo, čo tak skúsiť medzi sebou komunikovať? Zavrieť sociálne siete, zobrať toho druhého na prechádzku a pohovoriť si o tom čo obaja chcete. Alebo je jednoduchšie to zabaliť a začať odznova, však to nebolo to pravé

Aj takto to chodí vo vzťahoch. Muži a ženy verzus ženy a muži. Neustáli kolotoč ľudí ktorí sa točia okolo rovnakej studničky nádeje.

 

Keď je žena dostupná je to zlé, pretože nie je výzvou, keď je nedostupná je to zlé pretože sa nájde dostupnejšia, ktorá nestoji toľko sil. Detto pri mužoch. Všetci hľadáme lásku pretože človek je stvorený žiť v páre a túži byť niekym milovaný. Problém spočíva v tom, že tí náročnejší z nás nechcú byť milovaný hocikým, ale niekým koho sme si sami vybojovali, to platí pri oboch, áno aj žena potrebuje bojovať. Ženy potrebujú drámu, pretože žijú v nádeji že iba takto ma láska prisť. Muži chcú bojovať a možno ich to už nebaví a stači im, že za nich vzťah ťahá partnerka. Z toho vypliva, že zrejme nikto z nás ani nevie čo chce alebo vie iba príliš premýšľame nad niečím čo má byť spontánne?

 

Bola doba keď si chlapi nevážili ženy. Napriek poslušnosti a oddanosti, napriek tomu, že žena urobila pre chlapa všetko starala sa o neho milovala ho bola opustená, podvedená, alebo sklamaná.

A tak vznikli novodobé ženy. Ženy, „rovnocenné partnerky, hrajúce rovnakú hru. Ktoré žijú samé, budujú si svoju budúcnosť ako jednotlivec a platia sami za seba. Majú svoj názor ale stále chcú byť dobijané no nie príliš pristupným mužom. Hop ale tu už páni vyhovujúci kriteriam, majú akýsi strach z taketejto partnerky.

Naši hrdinovia už ale na oplátku stagnovali. Niektorí majú pocit, že robia až príliš a nie sú ocenení a tak sú tiež opustení, podvedení alebo sklamaní.

Tak ma napadlo, čo tak skúsiť medzi sebou komunikovať? Zavrieť sociálne siete, zobrať toho druhého na prechádzku a pohovoriť si o tom čo obaja chcete. Alebo je jednoduchšie to zabaliť a začať odznova, však to nebolo to pravé a s tým dalšim/ou to už určite vyjde!

 

Myslím, že by sme to mali v nadväzovaní vzťahov omnoho lahšie, keby nebolo tak ľahké partnera proste vymeniť za nového, s ktorým nebudú problémy. Dobre tak predpokladajme, čisto teoreticky, že sa nám po par rokoch podarí nájsť niekoho s kým nebudeme musieť riešiť problémy, ktorým sa vždy tak šikovne vyhneme. Možno by sme došli k záveru, že je to to pravé, no ale možno by sme prišli nato, že nás vlastne nebaví žiť vo vzťahu, v ktorom nie je potrebné nič príliš riešiť. Uzatvárame veci priskoro, odpisujeme ostatných pre maličkosti a koniec koncov možno bude záverom to, že je problém v nedoriešnych záležistostiach z minulých vztahov, takže sa vrátime späť o pár rokov nazačiatok k tej prvej láske a premýšľajme o tom...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?